Faruk Saraç | T.C. Sağlık Bakanlığı
437
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-437,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

T.C. Sağlık Bakanlığı

About This Project

Yaklaşık 400 bin sağlık personeli tarafından kullanılması planlanan bir koleksiyon hazırlamak, sektörün imaj ve itibarına uygun tasarım yapmak için yola çıktığımda rahatlığın ön planda olması gerekliliği üzerinde durdum. Kullanım Rahatlığının yanı sıra terletmeyen, nefes alan, kan tutmayan akıllı kumaşlar kullandık. Her grubun içinde ayrı alanlar farklı renk kodları taşıyan biyelerle belirlenirken tüm doktor ve hemşireler için beyaz, ameliyathane görevlileri için yeşil, görüntüleme ve laboratuar çalışanları için mavi ve temizlik hizmetleri için bordo üniformalar tasarlandı. Temel renk beyaza dokunmadık ama tüm modelleri yeniden ele aldık.

 

Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşen defilede, doktor, hemşire, ameliyathane, görüntüleme ve laboratuar, acil, danışma, büro ve hizmet gruplarının oluşturduğu 8 ayrı grupta, yaklaşık 350 kıyafet sergilendi.

Faruk Saraç

Tarih:

29 Haziran 2007

Yer:

Sepetçiler Kasrı

THY Yer Hizmetleri
Kurumsal
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı
Kurumsal