Faruk Saraç | THY Yer Hizmetleri
"Sonsuzluktur insan, yeteneklerinin, isteklerinin ve yapabileceklerinin sınırı olmayan. Akıldır insan, soran, arayan, keşfeden, ulaşan.”
faruk saraç, smokin, haute couture, damatlık, tuxedo
453
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-453,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

THY Yer Hizmetleri

Proje Hakkında

THY Yer Hizmetleri Personeli için hazırladığım koleksiyon yazlık ve kışlık üniformalardan oluşuyor. Pardösüden kabana, şemsiyeden çantaya, kaşkoldan ayakkabıya kadar her detayın düşünüldüğü koleksiyonda erkek ve kadın kıyafetleri için 7 ayrı alternatif, gömlekte ise 70 farklı model çalışıldı. Takım elbiselerde laciverdi, gömlekte beyazı, kol düğmelerinde kırmızı rengi kullandım. Pardösülerde gabardin yanında kapitone kullanıldı. Toplamda 250 parça kıyafet Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ünlü mankenlerin yer aldığı bir defileyle sunuldu. Tasarladığım bu üniformaların THY’nin tüm dünyadaki ofislerinde çalışan elemanlar tarafından kullanılıyor olması benim için çok önemli bir adım.

 

Ana renk olarak lacivert, kırmızı ve beyazın kullanıldığı sade ve şık konseptli kıyafetlerde, THY logosu da yer aldı. Bu çerçevede apron ve kargo işçilerinin giysileri yeniden tasarlandı.

Faruk Saraç

Tarih:

18 Şubat 2009

Yer:

Atatürk Havalimanı

TCDD Demir Kanatlar
Kurumsal
T.C. Sağlık Bakanlığı
Kurumsal