Faruk Saraç | Milenyum Polisi
"Sonsuzluktur insan, yeteneklerinin, isteklerinin ve yapabileceklerinin sınırı olmayan. Akıldır insan, soran, arayan, keşfeden, ulaşan.”
faruk saraç, smokin, haute couture, damatlık, tuxedo
457
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-457,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Milenyum Polisi

Proje Hakkında

Polis Teşkilatı 162. yılını kutlarken “Milenyum Polisi” adını verdiğim bu koleksiyonu oluşturdum. 600 parçadan oluşan koleksiyonu hazırlarken, Türk Polisi’ni zabıtalardan, özel güvenliklerden farklılaştıracak bir çizgi tasarladım. Halkımız polisi ayırt etmekte zorlanıyordu. Öncelikle bu konu üzerinde kafa yordum, polisi nasıl farklılaştırabileceğimizi düşündüm. Polis Teşkilatı’nda 185 bin polisimiz var. Havaalanı polisini, genel hizmeti, trafiği ve çevik kuvveti ayrı tutarak 4 ayrı bölüm yaptım, hepsine ayrı üniforma hazırladım. Lacivert rengi biraz daha koyulaştırdım, kravatlar ise boğuşma anında elde kalabilmesi için klipsli olarak değiştirildi. Ceket ve kabanlar, yine bölümlere göre ayrıldı ve en önemli ayrıntılardan biride eski kullanılan kepler değiştirilerek sakındırak kaldırıldı, onun yerine “Polis” yazısı olanı kullanıldı. Bunun yanı sıra tüm polis üniformalarının üstüne ay yıldız koyduk. Gömlek ve ceketlerin üzerinde kimlik numarası kullandık. Polisin polis olduğunu belli etmek için her detayı düşündük ve kullandık. 600 parçalık koleksiyonun tamamı teknolojik kumaşlarla üretildi. Yanmıyor, terletmiyor, soğuğa karşı dayanıklı ve su geçirmiyor.

 

“Milenyum Polisi” koleksiyonu Polis Teşkilatı’nın 162. kuruluş yıl dönümünde Çırağan Sarayı’nda düzenlenen polis balosunda bir defileyle tanıtıldı.

Faruk Saraç

Tarih:

11 Nisan 2007

Yer:

Çırağan Sarayı

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kurumsal
Cüzdan
Aksesuar
Cüzdan